Andruss Koresārs

Dzimis 1975.gadā Vīlandē.

1993.gadā beidzis K.R.Jākobsona Gramatikas skolu, specializējoties matemātikā un fizikā.

Augstāko izglītību ieguvis Igaunijas Mākslas akadēmijā, studējot grafiku.Turpinājis grafiskā dizaina un animācijas studijas Lucernas Mākslas augstskolā Šveicē. Arhitektu biroja KOKO līdzdibinātājs un radošais direktors, birojs dibināts 2001.gadā pēc panākumiem ar Igaunijas paviljona Expo2000 Hanoverē projektēšanas kopā ar Raivo Kotovu, kurš kļuvis par viņa partneri. KOKO uzņēmušies nozīmīgus projektus kā Igaunijas Jūras muzejs (hidroplānu angāra) atjaunošana un pārbūve, Tallinas TV tornis, Fāles māja, Galdnieka darbīca Rotermana kvartālā Tallinā u.c. Par Jūras muzeja projektu KOKO saņēmis augstāko Eiropas novērtējumu kultūras mantojuma saglabāšanā un restaurācijā - Europa Nostra un Eiropas Savienības Kultūras mantojuma balvu. Kopš 2007.gada Igaunijas Arhitektu savienības biedrs.HIDROPLĀNU OSTA: INŽENIERZINĀTŅU UN JŪRNIECĪBAS VĒSTURES SIMBIOZE

Hidroplānu angāri Tallinas hidroplānu ostā ir vienas no nozīmīgākajām 20.gadsimta celtnēm Baltijas valstīs. Angārus projektējusi dāņu inženieru un būvnieku kompānija  Christiani & Nielsen, kas tika uzcelti  1916–1917.gadā. Celtnes ir ievērojamas gan no būvinženierijas zinātņu attīstības, gan no unikālā konstuktīvā un tehnoloģiskā risinājuma.  2009.gadā biroja KOKO arhitekti uzvarēja arhitektūras ideju konkursā par būvju pārbūvi un pielāgošanu Igaunijas jūras muzejam.  Restaurācijas sarežģītība, īpaši dzelzbetona konstrukciju saglabāšana, prasīja ciešu sadarbību ar zinātniekiem no Tallinas tehniskās universitātes, īpašas būvniecības prasmes un kvalitatīvus materiālus. Tāpat īpašu uzmanību KOKO arhitekti pievērsa arhitektūras dizainam, kas palīdzēja atrisināt muzeja vajadzības. 

http://koko.ee/en/projects/year/index.php?option=com_koko&view=project&id=121-seaplane-harbour

Projekts ieguvis daudzas atzinības starptautiskos konkursos, tai skaitā, 2013.gadā Eiropas savienības/ Europa Nostra Kultūras mantojuma balvu, kategorijā Konservācija.